Ile wart jest leasing samochodowy w mBanku?

10 października
17:45 2016

Leasing samochodowy to alternatywna forma finansowania zakupu samochodu. Jakie warunki takiego leasingu oferowane są w mBanku?

Leasing to firma finansowania zakupów pojazdów i maszyn, która bardzo często wykorzystywana jest przez firmy. Jest to również coraz bardziej popularna forma finansowania zakupu samochodu, z której korzystają klienci indywidualni. Leasing ze względów podatkowych jest korzystny dla firm. Dla klientów indywidualnych taka forma finansowania bywa łatwiejsza do uzyskania w stosunku do kredytów bankowych. Przy leasingu można spotkać się ze znacznie mniej rozbudowanymi formalnościami w stosunku do kredytów samochodowych oferowanych przez banki. Nie bez znaczenia jest również fakt, że leasing nie wymaga takiej zdolności kredytowej, która wymagana jest w bankach.

Leasing dla firm w mBanku

W ofercie mBanku pojawił leasing, który jest kierowany do firm. Bank oferuje sfinansowania leasingu medycznego dla branży medycznej. Oferta zapewnia uproszczone procedury, formalności, która załatwiane są w firmie, dopasowanie opłaty rat do sytuacji finansowej firmy. Bank finansuje leasing do 500 tys. zł na okres do 6 lat i nie pobiera opłaty wstępnej. Na indywidualnych warunkach mBank oferuje również leasing maszyn i urządzeń. Bank zapewnia w takim przypadku możliwość skorzystania z leasingu operacyjnego, finansowego i operacyjnego pozabilansowego, a także pożyczki a jednocześnie gwarantuje najpełniejszy na polskim rynku zakres ochrony przedmiotu leasingu. Leasing w mBanku może również dotyczyć pojazdów powyżej 3,5 tony. Leasing w mBanku może być również sposobem na sfinansowanie zakupu pojazdu firmowego do 3,5 tony. Bank zapewnia pomoc w finansowaniu i zarządzaniu flotami samochodowymi poprzez kompleksową opiekę nad flotą klientów.

Korzyści ze skorzystania z leasingu

Firmy, które skorzystają z leasingu mogą liczyć na zwiększoną tarczę podatkową, gdyż raty leasingu można odliczyć w ramach kosztów uzyskania dochodu. Leasing w mBanku nie obniża również zdolności kredytowej klientów przy zaciąganiu zobowiązań kredytowych. Przy leasingu operacyjnym nie ma konieczności rozliczania z góry podatku VAT. Do kalkulacji przy tej formie leasingu brana jest pod uwagę wartość netto przedmiotu, VAT doliczany jest to do raty i może być systematycznie spłacany. Ubezpieczenie jakie wliczane jest w ratę może być zaliczane do kosztu uzyskania przychodu. Dla ubezpieczenia jest gwarancja w umowie, że składka dla całego okresu ubezpieczenia nie ulegnie zmiany.