Okres bezodsetkowy przy transakcjach gotówkowych kartami Millenium

21 maja
12:09 2016

W przypadku kart kredytowych jedną z najważniejszych zasad jest zrozumienie, czym są transakcje gotówkowe, bezgotówkowe i z jakimi konsekwencjami się one wiążą. W przypadku kart Millennium jest inaczej.

Karty kredytowe ułatwiają życie wielu osobom i sprawiają, że dokonywanie poszczególnych transakcji jest po prostu łatwiejsze i wygodniejsze. Niestety korzystanie z kart to też spora odpowiedzialność, a nieprzestrzeganie podstawowych zasad może nas narazić na dość wysokie koszty.

Karty kredytowe większości banków

W przypadku każdej karty kredytowej mamy do czynienia z tzw. okresem bezodsetkowym, czyli czasem na spłacenia wykorzystanego limitu za dany okres rozliczeniowy. Jeśli zmieścimy się w terminie, który wynosi zazwyczaj nieco ponad 50 dni, będziemy mogli spłacić tylko i wyłącznie sam dług, bez dodatkowych odsetek.

Niestety w zdecydowanej większości banków okres bezodsetkowy ma znaczenie tylko i wyłącznie dla transakcji bezgotówkowych, czyli płatności kartą w punktach usługowo-handlowych. Jeśli natomiast zdecydujemy się pobrać gotówkę z bankomatu, będzie to traktowane jako transakcja gotówkowa, a to sprawi, że odsetki będą naliczane od tego samego dnia, bez uwzględniania jakiegokolwiek okresu bezodsetkowego. W tym miejscu należy też dodać, że oprocentowanie kart kredytowych jest stosunkowo wysokie i kształtuje się na poziomie najdroższych pożyczek gotówkowych lub nawet nieco wyżej.

Karta kredytowa Millennium

Od początku 2014 roku Bank Millennium wprowadził na polski rynek płatniczy kartę kredytową, w przypadku której okres bezodsetkowy jest uwzględniany nie tylko dla transakcji bezgotówkowych, ale też gotówkowych. Wystarczy zdobyć kartę Visa, MasterCard lub American Express z oferty banku, aby móc swobodnie podejmować gotówkę z bankomatów czy dokonywać płatności internetowych kartą.

Sam okres bezodsetkowy wynosi 51 dni, co może nie jest jednym z najlepszych wyników, jednak żaden inny bank nie oferuje tego, co Millennium, nawet mimo upływu czasu.

Ostatnią nowością w ofercie banku jest karta Millennium MasterCard Impresja, która pozwala na zwrot 5 proc. wydatków w wybranych sklepach, co pozwala zaoszczędzić rocznie nawet 760 zł. Inne zalety karty to możliwość wykorzystania przyznanego limitu na wygodne raty 0 proc. czy też pakiet Assistance Impresja, dzięki któremu jeden telefon do konsultanta pozwoli rozwiązać większość z naszych niespodziewanych problemów.