Leasing bez bik możliwy

24 marca
06:43 2013

Wiadomo jaka jest obecnie sytuacja ekonomiczna w naszym kraju, spowolnienie gospodarcze jest aż nadto widoczne, nie radzą sobie polskie przedsiębiorstwa i nie radzą sobie ze znalezieniem nowej pracy pracownicy zwolnieni z upadłych firm.

Rośnie bezrobocie i coraz trudniejsza staje się sytuacja wielu polskich rodzin, trudno się zatem dziwić że coraz częściej sięgają po kredyty które może na jakiś czas poprawią płynność finansową konsumentów. Po kredyty starają się również firmy ale częściej ich nie dostają niż mogą na nie liczyć. Wielu też jest osób zadłużonych a ci z pewnością nie mogą już liczyć na wsparcie finansowe ze strony banków, a już z pewnością ci którzy mają negatywną historię kredytową. I dotyczy to zarówno osób indywidualnych jak i firm.

Czasami jest oferta bankowa typu kredyty bez bik, czyli bez sprawdzenia historii kredytowej w biurze informacji kredytowej ale albo są to kredyty o wiele droższe niż zazwyczaj lub jest to tylko chwyt reklamowy ponieważ bank i tak sprawdzi historię kredytową starającego się o kredyt. Natomiast realne są oferty firm leasingowych typu leasing bez bik. Mało tego są firmy leasingowi które specjalnie adresują swój leasing bez bik do osób które nie maja pozytywnej historii w bik.

Czasami tak się dzieje że ktoś miał kiedyś kłopoty ze splata kredytu a teraz na przykład chce założyć firmę i potrzebuje do tego samochód czy też jakieś maszyny. Na kredyt w banku nie może liczyć ponieważ banki z reguły nie finansują nowo powstających firm, ale przede wszystkim jeżeli ma negatywna historię kredytową powinien o kredycie zapomnieć.

Natomiast jego rolę spełnia leasing bez bik, po który przedsiębiorcy coraz częściej sięgają. Sięgają nawet ci przedsiębiorcy którzy maja pozytywna historię kredytową bowiem leasing jest bardziej ekonomiczny i nie trzeba przy tym angażować środków własnych. No i od czasu kiedy funkcjonuje ustawa o leasingu konsumenckim po leasing bez bik mogą także sięgać zwykli konsumenci którzy również mają czy mieli kłopoty ze spłatą kredytów.