Leasing dla nowych firm

22 marca
00:16 2012

Leasing to stosunkowo nowa forma finansowania inwestycji. Początkowo wręcz zrewolucjonizowała rynek ponieważ pojawił się produkt, który tylko z pozoru przypomina kredyt. W rzeczywistości to zupełnie inna forma realizowania nowych inwestycji.

Leasing to produkt skierowany przede wszystkim dla firm. Dzięki niemu można wejść w posiadanie prawie każdego przedmiotu. Począwszy od małych sprzętów biurowych kończąc na maszynach budowlanych i samochodach.

Leasing dla nowych firm.

Firmy często potrzebują środków na poprawienie wydajności swojej działalności. Zwłaszcza nowe firmy, które dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku potrzebują środków na „rozwinięcie skrzydeł”. Poza kredytami bankowymi istnieje jeszcze leasing dla nowych firm, który być może jest lepszy od tradycyjnego kredytu, ponieważ w wielu przypadkach jest dużo tańszy od kredytów. Leasing dla nowych firm jest również zupełnie innym produktem niż kredyt. Ogólnie polega na dzierżawie, leasingobiorca, który bierze przedmiot w leasing od leasingodawcy nie staje się jego właścicielem w chwili podpisania umowy. Prawa własności przechodzą na leasingobiorce dopiero po spłaceniu wszystkim rat leasingowych i zarazem zakończeniu umowy. Mimo, ze przedmiot należy do leasingodawcy to leasingobiorca korzysta w z niego jakby był jego własnością.

Leasing dla nowych firm a wybór oferty.

Aby wybrać najlepiej oprocentowany leasing dla nowych firm warto skorzystać z pomocy jaka jest kalkulator leasingowy. Wystarczy wprowadzić wszystkie dane oferty leasingowej wy sprawdzić ile wynosiły raty leasingowe. Należy jednak pamiętać, ze wynik jaki poda kalkulator może nie równać się z tym jaki zaproponuje firma leasingowa. Kalkulator leasingowy nie jest bowiem w stanie przewidzieć zdolności finansowej osoby która z niego korzysta.