Firmy leasingowe

27 marca
02:48 2012

Leasing to jedna z form finansowania działalności, początkowo skierowany był jedynie dla przedsiębiorców, dziś również osoby prywatne mogą z niego skorzystać. Kto zatem oferuje leasingi i kto może z nich skorzystać?

Obecnie leasing najczęściej oferowany jest przez firmy leasingowe, jednak banki idąc z duchem czasu również proponują leasing. Oczywiście dobra oferta leasingowa równa się z dobrym leasingodawcą, dlatego aby wybrać ofertę na początek trzeba sprawdzić firmy leasingowe.
Leasing to z pewnością inny produkt niż kredyt. Podstawowa różnica polega na tym, ze biorąc przedmiot w leasing nie staje się jego właścicielami z chwilą podpisania umowy, wręcz przeciwnie prawa własności przechodzą na nas w chwilą zakończenia umowy, co równa się z spłaceniem wszystkich rat leasingowych. Wszystkie warunki leasingu muszą być oczywiście określone w umowie.
Z kolei firmy leasingowe mogą zarówno pośredniczych w leasingu jak również być leasingodawcami. W przypadku tej pierwszej opcji w leasing możemy wziąć przedmiot od wybranej firmy, gdzie firma leasingowa będzie jedynie pośrednikiem w podpisaniu umowy. Oczywiście firmy nie robią tego za darmo, całą procedura leasingowa skonstruowana jest w ten sposób aby skorzystał na niej zarówno leasingodawca jak również leasingobiorca.
Obecnie istnieje wiele firm leasingowych, oraz swe rodzaju odłamów banków. Jednym z najpopularniejszych jest WBK Leasing, który jak można się domyśleć współpracuje a Bankiem Zachodnim. WBK Leasing oferuje leasingowanie praktycznie każdego przedmiotu. W swojej ofercie posiadanie leasing sprzętu biurowego, medycznego, budowlanego czy sprzętów rolniczych. W zasadzie każdy przedsiębiorca może znaleźć coś dla siebie.
Warto jeszcze wspomnieć o tym, że w związku z tym, że firmy leasingowe posiadają wiele ofert dobrym sposobem na sprawdzenie tych najlepszych jest kalkulator leasingowy obliczający raty leasingu.