Wyjaśniamy co to jest leasing

29 stycznia
17:49 2013

Wszyscy zapewne znają pojęcie leasingu. Jednak dla osób, które aktualnie nie są wtajemniczone, na spokojnie wyjaśniamy. Leasing to nic innego jak wynajem, najem nieruchomości przez właściciela konkretnemu klientowi, czyli leasingobiorcy.

Jak wiemy najbardziej popularne zagadnienia tego typu to oczywiście leasing samochodów firmom zajmujących się spedycją czy też transportem. Jednak w ostatnich latach coraz bardziej popularny stał się leasing samochodów osobowych dla podmiotów prywatnych. Jak wiemy, nie jest to oczywiście jedyne rozwiązanie, które może opierać się o zasadę dzierżawy.

Pod leasing można podpiąć dosłownie wszystko. Od nieruchomości, po sprzęt RTV/AGD. Najbardziej rentownym i pożądanym rozwiązaniem jest oczywiście leasing zwrotny. Samo finansowanie jakie niesie ze sobą możliwość dzierżawienia jest najbardziej popularnym elementem w momencie ubiegania się o zewnętrzne wsparcie dotyczące ruchomości. Korzystny jest ze względów ekonomicznych oczywiście kredyt, ale nie każdy z nas posiada odpowiednią zdolność kredytową. Jak wiemy a pomocą leasingu jesteśmy w stanie podnieść kondycję finansową prowadzonej przez nas działalności gospodarczej.

Jego główną zaletą jest oczywiście brak konieczności zamrażania posiadania kapitału. Za odpowiednią comiesięczną ratę, możemy generować dodatkowe dochody, co spowoduje, że nasza działalność gospodarcza może w ostatecznym rozrachunku przynosić większe, wymierne korzyści majątkowe w trakcie comiesięcznego zobowiązania niż podczas braku poszczególnych ruchomości wziętych w leasing operacyjny a finansowy. Pamiętajmy, że leasing jest droższym rozwiązaniem niż tradycyjne kredyty .Jednak zdolność kredytowa czy też nasze dochody nie muszą być tak wysokie, ponieważ potencjalnego leasingobiorcę określa firma leasingowa, czyli przedsiębiorstwo prywatne.

Samo finansowanie, jakie jest powierzone na zakup np. samochodu pochodzi oczywiście od banku, i musimy uwzględnić koszty kredytowe plus oczywiście odpowiednio wysoki zysk dla kolejnego pośrednika, ale możemy zrealizować pewne cele w momencie, gdy nasza zdolność kredytowa na to nie pozwala.