Gdzie po kredyt pozabankowy dla firmy bez BIK? Leasing 

Gdzie po kredyt pozabankowy dla firmy bez BIK?

Gdzie-po-kredyt-pozabankowy-dla-firmy-bez-BIK?

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą szybko przyzwyczajają się do wyższych wymogów stawianych im przez banki w kwestii badania zdolności kredytowej. Jeśli chcemy uniknąć weryfikacji naszej firmy w BIK-u, jednym z rozwiązań są pożyczki pozabankowe.

Kwestia sprawdzania zdolności kredytowej przez banki nieodłącznie wiąże się z weryfikacją wnioskodawcy w bazach dłużników i w Biurze Informacji Kredytowej. W praktyce nie ma więc szans, aby pozytywnie przejść przez tę procedurę i otrzymać kredyt, jeśli w raporcie dotyczącym naszej historii kredytowej widnieją niekorzystne wpisy. Istnieją jednak firmy, które udzielą nam kredytu mimo skaz na historii kredytowej.

Rozwiązaniem mogą być usługi pozabankowych firm pożyczkowych, jednak od razu należy podkreślić, że nie wszystkie. Na rynku znajdziemy bowiem dziesiątki tego typu podmiotów, jednak tylko niewielka ich część będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania. Wiąże się to przede wszystkim z faktem, że firmy pozabankowe również chcą odzyskać pożyczone środki, dlatego korzystają z różnych baz klientów i rejestrów dłużników, w celu oceny ich wiarygodności. Jeśli uda nam się uniknąć sprawdzenia w BIK-u, możemy zostać zweryfikowani w bazie KRD lub innych rejestrach, a negatywne wpisy znajdujące się w nich już prawie pozbawiają nas szans na pożyczkę.

Ostatnią deską ratunku mogą być firmy pożyczkowe, które od początku jasno deklarują, że są w stanie pożyczać pieniądze dłużnikom na spłatę poprzednich zobowiązań, bez względu na ich BIK. Tym razem narażamy się jednak na niezwykle wysokie koszty, dodatkowe zabezpieczenia i warunki, które mogą szybko pozbawić nas reszty oszczędności. 

Dodatkowo należy mieć świadomość, że skorzystanie z jednej z takich ofert to konieczność błyskawicznej spłaty całego kredytu. Nierzadko będziemy mieli na to zaledwie miesiąc lub dwa. Dodatkowo same kwoty również nie będą zawrotne i zazwyczaj nie przekroczą kilku tysięcy złotych.

Jeśli zależy nam na uczciwych warunkach spłaty i rozsądnych kosztach, warto poszukać rozwiązań bazujących na pożyczkach społecznościowych. W Internecie znaleźć można odpowiednie platformy, które wspierają rozwój tego typu pożyczek. Środki są nam przekazywane od inwestorów, z którymi indywidualnie lub grupowo uzgadniamy warunki spłaty, czyli w praktyce raty, które rzeczywiście będziemy w stanie opłacić.

Related posts